KISACA İLETİŞİM FAKÜLTELERİ DEKANLARI KONSEYİ

İletişim Fakülteleri Dekanları Konseyi kısaca İLDEK olarak adlandırılmakta ve üyeleri Türkiye’de, Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyetinde ve Kırgızistan’da bulunan iletişim fakültesi dekanlarından oluşmaktadır. İletişim Fakülteleri Dekanları 2000 yılından beri bir iletişim fakültesi dekanlığının ev sahipliğinde yılda en az bir kez bir araya gelmektedir.

Aşağıdaki İLDEK Tanıtım Videomuzu İzleyerek, Hakkımızda Daha Detaylı Bilgi Edinebilirsiniz…

 

Vizyonumuz

Mezunlarının dünya ölçeğinde iletişim alanında rekabet edebilir düzeye çıkabilmelerini sağlamak.

 

Misyonumuz

Fakültelerin mevcut durumlarının analizlerini yaparak, stratejik yeniden yapılanmalarının esaslarını belirlemek,  yeni teknolojilerin iletişim eğitimine adaptasyonunu sağlamak, mezunlarını rekabet edebilir ve sürdürülebilir bilgi ve becerilerle donatmak amacıyla, öneri mahiyetinde kararlar alarak ilgili kurum ve kuruluşlara göndermek.

 

Hedeflerimiz

İletişimcilerin tarafsız yayın yapmalarını, yanlışların ve haksızlıkların üzerine cesurca gidebilmelerini, güçlüden yana değil, doğru ve haklıdan yana mücadele edebilecek etik kuralları özümsemiş iletişimcilerin yetişmelerini sağlamak için öneriler üretmek.

 

Faaliyetlerimiz

İletişim Fakülteleri Dekanları 2000 yılından beri bir iletişim fakültesi dekanlığının ev sahipliğinde yılda en az bir kez bir araya gelmektedir.

İLDEK, söz konusu fakültelerin akredite edilmesini önemsemektedir. Akreditasyonu sağlamak için ilgili yetkili kurulların onayını alarak İLEDAK’ı (İletişim Eğitimi Akreditasyon Kurulunu) 2018 yılı Ocak ayında devreye sokan İLDEK, iletişim eğitiminin modernleştirilmesini, güncellenmesini, sürdürülebilir olmasını ve ülkenin gelişmesine katkı sağlayacak düzeye çıkarılmasını kendisine birincil görev addetmektedir.

 

İLDEK 2023 TOPLANTISI MUNZUR ÜNİVERSİTESİ KAYIT FORMU

Değerli hocalarım, topluca aynı yerde konaklayabilmek için bazı araştırmalar yaptık. En uygun yerin Tunceli Öğretmenevi olduğuna karar verdik. Aşağıda Tunceli Öğretmenevinin iletişim bilgileri mevcuttur. Konaklama ücretini herkes kendisi ödeyecektir. Rezervasyonu da kendisi yapacaktır. İLDEK.org (https://ildek.org/) üzerinden kayıt yapan hocalarımızın bilgileri bilgi amaçlı öğretmenevi yetkililerine ulaştırılmıştır. Toplantıya katılacak hocalarımızın bir an önce rezervasyonlarını yapmalarında yarar olacaktır.

TUNCELİ ÖĞRETMENEVİ

Tel: +90-428-212 11 94

Adres: Moğultay, Ata Sk. No:23, 62000 Tunceli Merkez/Tunceli, Türkiye

Tunceli Öğretmenevi 4-5 yıl önce yapılmış yeni bir binadır. Yaptığımız görüşmelerde MEB tarafından düzenlenen ve MEB okullarında öğretmenlik yapanların konaklama ücretleri 250 TL’dir. Kamu personeline ise 500 TL’dir. Bu fiyatlara sabah kahvaltıları dahil değildir. MEB (Ankara) ile yaptığım görüşmede maalesef üniversite hocalarına öğretmenevlerinde öğretmen muamelesi yapamadıklarını ve bu konuda Bakanlığın kesin talimatı olduğu bildirilmiştir. Öğretmenevinin bazı görselleri aşağıda verilmiştir.