İletişim Fakültesi Açılış Töreni 15 Kasım’da

Prof. Dr. Asaf Varol
avarol@firat.edu.tr

İletişim Fakültesi açılış töreni 15 Kasım’da (Perşembe günü) Rektörlük kampusunda bulunan İletişim Fakültesi binasında yapılıyor.

7-8 Kasım tarihlerinde İletişim Fakültesinde açılan hizmetiçi eğitime katılan medya mensuplarına bu törende “Başarı Belgeleri” dağıtılacak. Hizmetiçi Eğitim süresince katılımcıların sponsorluğunu üstlenen VAROL COLOR’a da Teşekkür Belgesi takdim edilecek.

Açılış törenin asıl amacı tamamen Elazığ ili dışından gelen öğrencilere hem üniversitemizi tanıtmak hem de Rektörümüz Sayın Prof. Dr. A. Feyzi Bingöl ile öğrencileri bir arada buluşturmak. Türkiye’nin değişik şehirlerinden gelen İletişim Fakültesi öğrencilerinin kendilerini bir aile ortamında imiş gibi hissedebilmeleri için gereken tüm çabalar gösterilecek. Öğrencilerin sadece eğitim sorunları ile değil, aynı zamanda sosyal ve kişisel problemlerine de destek sağlamak açısından bu toplantı büyük önem taşıyor.

Törende ilk defa Elazığ’a ve Üniversitemize gelen öğrencilerimize Üniversitemizi tanıtıcı bir konuşma ve tanıtım sunusu yapılacak. Öğrenci etkinliklerini artırmak amacıyla Rektörlük müsaadesi sonrasında klüp kurmaları teşvik edilecek. İletişim kavramı içerisinde yer alan olgu, uygulamalı olarak gerçekleştirilmeye çalışılacak.

İletişim Fakültesi olarak yerel medyamızla iç içe olmayı arzuluyoruz. Bu amaçla Fırat havzası ve Elazığ Gazeteciler Cemiyetleri ile diyalogumuzu daha da güçlendirmek istiyoruz. Çünkü netice itibariyle bu kurumlar karşılıklı olarak biri birine muhtaçtır.

Kişilerarası iletişimde gelişme sağlamak için daha önceden vukuu bulan bazı olumsuz tavırları görmemezlikten gelmek gerekir. Kurumların selameti açısından, kişilerarası iletişimsizlik bertaraf edilmeli ve uzlaşma sağlamak için karşılıklı çaba sarf edilmelidir.

İletişim Fakültesi Dekanı sıfatı ile Elazığ’daki her türlü medya organizasyonu ile diyalog kurmaya hazırım. Kendilerinden gelecek her türlü öneri, talep ve görüşleri elemanlarımızla dikkatlice değerlendireceğimizi ve kurumların karşılıklı avantaj sağlamaları açısından sonuçlandırmaya hazır olduğumuzu bildirmek isterim.

El ele vererek Elazığ’daki medya çalışanlarının her türlü sorunlarını dinlemeye hazırız. Özellikle yerel medya mensupları ile birlikte çözümler üreterek, ilgili üst makamlara sunmak için, bu çağrı sonrasında birlikte harikalar yaratmaya ne dersiniz!

YAZIYI İNDİRMEK İÇİN TIKLAYINIZ

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir