İletişimcilerden Kısa Metrajlı Film

Prof. Dr. Asaf Varol
avarol@firat.edu.tr

Fırat Üniversitesi İletişim Fakültesi öğrencileri ilk kez bir film festivaline katılıyor. İletişim Fakültesi Radyo Televizyon ve Sinema Bölümü’nden dört öğrenci, Bilkent Üniversitesi tarafından 27 Şubat-02, Mart 2003 tarihleri arasında Ankara’da düzenlenen “3. Paso Öğrenci Filmleri Festivali’ne” katışıyor.

Olayı memnuniyetle verici karşılayan İletişim Fakültesi Dekanı Prof. Asaf Varol, “Araştırma Görevlisi Feridun Nizam koordinatörlüğünde, öğrencilerimiz Ahmet Köseoğlu, Sinan Bilgili, Sergül Korkmaz ve İlteriş Ünsaldı tarafından hazırlanan “Ocakbaşında Pilavüstüne” adlı kısa film, Festival Komitesi tarafından uygun bulunarak, 02 Mart 2003 Pazar günü saat 12.00-14.00 gösteriminde yer almaya hak kazandığını söyledi. 2001-2002 Akademik yılında ilk öğrencilerini alarak, eğitim-öğretime başlayan İletişim Fakültesi Radyo Televizyon ve Sinema Bölümü öğrencilerimizi bu başarılarından dolayı kutluyorum. Amacımız bu ve benzeri etkinliklerde hem üniversitemizin adını duyurmak, hem de öğrencilerimizin sektör temsilcileri ile bir araya gelmesini ve diğer İletişim Fakülteli arkadaşlarıyla kaynaşmasını sağlamaktır.” dedi.

Elazığ’ın meşhur Köfteciler Sokağı’nda çekimi yapılan “Ocakbaşında Pilavüstüne” filminde, yıllardır köfte ile uğraşmaktan dolayı artık köfte yiyemez hale gelmiş bir köftecinin hikayesi anlatılıyor.

YAZIYI İNDİRMEK İÇİN TIKLAYINIZ

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir