Üniversite ve Elazığ Medya Gündeminde

Prof. Dr. Asaf Varol
avarol@firat.edu.tr

Geçen hafta sonu iletişim fakülteleri dekanları toplantısı ve 2003 yılı Başarılı İletişimciler Ödülü töreni etkinlikleri nedeniyle üniversitemiz ve Elazığ ulusal ve yerel medya da yeterince işlendi. İlk defa en çok katılımlı iletişim dekanları toplantısı yapıldı. İlk defa 13 ayrı iletişim fakültesi öğrencilerin oyu ile 2003 yılı başarılı iletişimciler ödülleri dağıtıldı. Gene ilk defa 13 iletişim fakültesi dekanlarının organize ettiği “Dekan Özel Ödülü” verildi.

İlkler bitmiyor devam edecek olursak, CNN Türk ilk defa FIRAT RTV stüdyolarında çekim yaptı ve Elazığ’lı başarılı iş adamımız Sayın Süleyman Orakçıoğlu’nu konuk etti. Düşünebiliyor musunuz ulusal bir televizyon (CNN Türk), televizyonda yayımlanma süresi açısından çok uzun sayılabilecek bir programı, Elazığ için ayırabiliyor. Ali Atıf Hoca, 9 Mayıs 2004 tarihli Hürriyet Gazetesinde yayımlanan “Atıf Hoca’nın Not Defteri” isimli köşesinde Üniversiteye ve Kolordu Komutanlığına teşekkürlerini sunuyor ve toplantılar için “Rüya gibi geçen Elazığ toplantısı” tabirini kullanıyor.

Maraton programı sunucusu Şansal Büyüka, kendi programlarına verilen ödülün büyüklüğünden ve öneminden söz ediyor. Fenerbahçe futbol takımının şampiyonluğunun konuşulduğu bir programda, Elazığ ve Üniversitemizden söz ettirmek, her halde çok büyük başarı olsa gerek.

Bu yazıyı kaleme aldığımda “Ali Atıf Hoca İle Reklam ve Rekabet” isimli program henüz yayımlanmamıştı. Bu program Pazartesi günleri saat 23.05 de CNN Türk’te yayımlanmakta. Eminim ki o programda da Elazığ ve Fırat Üniversitesi, Türkiye çapında duyurulmuş olacak.

Hulki Cevizoğlu ve Kenan Işık da kendi programlarında mutlaka bu etkinliklerden bahsedeceklerdir. Keza diğerleri de… Milyarlarca ödeme yapılsaydı bu kadar başarılı bir tanıtım gerçekleştirilemezdi. Ama planlı ve programlı bir etkinlik sayesinde, tüm ülkeye kendinizi duyurabiliyorsanız, bu toplantı ve etkinliklerin hedefine ulaştığının göstergesidir.

Bu tür etkinliklerin başarılı geçmesinde elbette ki ekip çalışmasının çok önemli katkıları vardır. İletişim fakültemiz henüz çok yeni bir fakülte. Buna rağmen çok büyük bir organizasyona girebilmesi, azimle çalışan ve sayıları bir elin parmakları kadar olan bir ekibin mücadele gücünden kaynaklanmıştır. Bu etkinlikleri gerçekleştirmek de ancak alınabilecek desteklerle sağlanabilir.

Bu etkinliklerin başarılı geçmesi için Rektörümüz Sayın Prof. Dr. A. Feyzi Bingöl bizlere her konuda tam destek sağlamıştır. 8. Kolordu Komutanımız Sayın Ethem Erdağı, Orduevinin tüm imkânlarını bize tahsis etmiştir. Keza sponsorlarımızın her biri işin bir ucundan tutarak, başarılı bir etkinlik yapmamıza vesile olmuşlardır. Kanal 23, FIRAT RTV programı canlı yayımlamışlardır. Tek cümle ile her şey mükemmel cereyan etmiş ve başarılı bir etkinlik yapılmıştır. Katkısı olan herkese sonsuz şükranlarımı sunuyorum.

YAZIYI İNDİRMEK İÇİN TIKLAYINIZ

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir