İletişim Fakültemize Mansiyon Ödülü

Prof. Dr. Asaf Varol
avarol@firat.edu.tr

Fırat Üniversitesi İletişim Fakültesinin kuruluşunun üzerinden daha tam 3 yıl dahi geçmedi. Ancak öğrencilerimiz büyük projelere şimdiden imza attılar bile. Kültür ve Turizm Bakanlığı Telif Hakları ve Sinema Genel Müdürlüğü, ‘Geleceğin Sineması’nın yaratılmasına katkıda bulunacak sinema öğrencilerinin, eğitimleri sırasında yaptıkları kısa filmlere destek olmak amacıyla, TÜRSAK Vakfı’nın danışmanlığında ve üniversitelerin işbirliği ile sinema-iletişim öğrencilerinin film projelerini destekleme kararı almıştı.

Kültür ve Turizm Bakanlığı Telif Hakları ve Sinema Genel Müdürlüğü Temsilcisi Asaf Koçtürk; yapımcı Leyla Özalp; yönetmen Barış Pirhasan; SİYAD Üyesi Yeşim Tabak; yönetmen Atıf Yılmaz ve TÜRSAK Vakfı Yönetim Kurulu Başkanı Engin Yiğitgil’den oluşan seçici kurul, 13 Mayıs 2004 tarihinde yaptığı toplantıda `Geleceğin Sineması’ Destekleme Programı’nda 2.500.000.000TL’lik maddi destek alan 12 projeyi değerlendirdi.

Fırat Üniversitesi İletişim Fakültesi Radyo TV ve Sinema Bölümü 3. sınıf öğrencisi Sercan Kehribar’ın `Her Neyse’ adlı projesi, jürinin ortak kararı ile mansiyona değer bulundu. Bu ödül bizim için çok büyük bir anlam taşımaktadır. Türkiye’deki birçok iletişim fakültesinin katıldığı bir yarışmada, mansiyon ödülüne layık görülmemiz, iletişim fakültemiz için çok önemli bir gelişme…

Kurucu dekanı olarak atandığım günden beri, iletişim fakültemizi layık olduğu seviyeye çıkartabilmek için ben ve arkadaşlarım birlikte büyük mücadeleler vermekteyiz. Bu bağlamda her dersimizde öğrencilerimizin daha ilk yıllardan itibaren eserler hazırlayarak yarışmalara katılmalarını önermekte ve bu bağlamda teşvik etmekteyiz.

Sercan Kehribar’ın “Her Neyse” adlı projesi, bizim öğrencimiz tarafından hazırlanan bir çalışma. Bu çalışma, yarışmaya gönderilmeden önce Prof. Dr. Asaf Varol, Arş. Gör. Derya Çetin ve Arş. Gör. Sinan Altundağ’ın oluşturduğu ön eleme jürisi tarafından incelendi ve fakültemizi temsilen yarışmaya gönderilmesine karar verildi.

Jüri tarafından ödüle layık görülen kişiler ve projeler şöyle. Marmara Üniversitesi İletişim Fakültesi 4. sınıf öğrencisi Bora Altun’un belgesel projesi birinci seçildi. Ege Üniversitesi İletişim Fakültesi Radyo-TV Sinema Bölümü 3. sınıf öğrencisi Selin Suar’ın `Balık’ adlı projesi `ustalıklı senaryosu’ ile ikinciliğe; Selçuk Üniversitesi Gazetecilik Bölümü 3. sınıf öğrencisi Itır Sema Ertaş’ın `Ölüm Düşleri Gerçektir’ adlı projesi `orijinal senaryosu’ ile üçüncülüğe ve Fırat Üniversitesi İletişim Fakültesi Radyo TV ve Sinema Bölümü 3. sınıf öğrencisi Sercan Kehribar’ın `Her Neyse’ adlı projesi jürinin ortak kararı ile mansiyona değer bulundu.

Ödüller, 4 Haziran 2004 Cuma günü saat 19.30’da Atatürk Kültür Merkezi’nde, Kültür ve Turizm Bakanı Sayın Erkan Mumcu’nun da katılacağı `Ödül Töreni’nde sahiplerini bulacak. Fırat Üniversitesi İletişim Fakültesinin bu törende adının dördüncü sırada okunacak olması, biz öğretim elemanlarının en büyük mutluluğu… Her zaman, başarılı öğrencilerimizin arkasında olacağız ve mutlaka ödül törenlerinde Fırat Üniversitesinin adını duyurmaya devam edeceğiz. Ödül kazanan öğrencimiz Sercan Kehribar’ı da başarısından ötürü candan kutlarız.

YAZIYI İNDİRMEK İÇİN TIKLAYINIZ

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir