Elazığ Buluşuyor ve Medya

Prof. Dr. Asaf Varol

Elazığ Buluşuyor 2007 Zirvesi ile ilgili çalışmalar çok hızlı bir şekilde sürdürülüyor. 23 Kasım günü ETSO toplantı salonunda İletişim ve Medya sektör ile ilgili toplantı yapıldı. Bu toplantıdaki atmosfer bizleri umutlandırdı ve bu çalışmadan amaçlanan hedeflere ulaşılacağı sinyalini verdi. Toplantıya Elazığ’ın yerel medya temsilcileri ile ulusal medya muhabirleri katıldı.

Medya çalışanları ile yapılan bu toplantının amacı, Elazığ Buluşuyor 2007 Zirvesine kadar ilk aşamada medya konusunda ne tür çalışmaların yapılacağını belirlemekti. Bu sektörümüz 2023’ü hedef alarak, Elazığ medyasını nereye götürüleceği konusunda çalışmalar yapacak. Elazığ’da medya hizmeti veren DHA, Yeni Ufuk, Ortadoğu, Birlik Medya, TRT, Günışığı, Kanal 23, Kanal E, Zaman Gazetesi, Başkan Dergisi, İhlas Haber Ajansı ve diğer ilgili medya kuruluşların temsilcileri katıldı.

Medyaya hizmet eden kesimden bu çalışmalara tam destek verileceğinin ifade edilmesi, büyük bir memnuniyet uyandırmıştır. Elazığ Buluşuyor 2007 Zirvesi ile ilgili açılış konuşmasını yapan İl Özel İdare Genel Sekreteri Sayın Enver Erdem’den sonra Porf. Dr. Asaf Varol, bu çalışmalarla ilgili teknik bilgiler sunmuştur. Önümüzdeki günlerde Medya sektörü kendi aralarında bir toplantı yaparak iş bölümü yapacak ve yoğun bir biçimde çalışmalara başlayacaklardır.

Medya sektörüne iki önemli görev düşmektedir. Bunlardan biri sektör olarak kendileri için bir çalışma yapmalarıdır. Diğeri ise Elazığ Buluşuyor 2007 Zirvesi ile ilgili çalışmaları sürekli yayın organlarında işleyerek, kamuoyu oluşturmada aktif görev almalarını arzuluyoruz. Çünkü mesele Elazığ’ımızla ilgilidir ve gönüllülük esasına göre özverili çalışmaları gerektirmektedir.

Sektörlerde görev almak isteyen her kişi ve kuruluşun katkılarını bekliyoruz. Şu anda bu çalışmalarda görev alanlar, bir süre sonra bayrak yarışını başkalarına devredecektir. Elazığ Buluşuyor 2007 Projesi tüm Elazığlılarındır ve asla herhangi bir kişinin tekelinde değildir. Bu gerçeğin altını özellikle çizmek istiyorum.

Elazığ Buluşuyor Projesinin meşalesini yakan Valimiz Sayın Muammer Muşmal ve Belediye Başkanımız Sayın Süleyman Selmanoğlu çalışmalara tam destek sağlamaktadır. Keza Fırat Üniversitesi Rektörü Sayın Mehmet Hamdi Muz da bu projeye sahip çıkarak üniversiteden eleman görevlendirmeleri yapmıştır. Üniversitemiz, projede çok önemli görevleri yerine getirebilecek büyük bir potansiyele sahiptir. Elazığ Ticaret ve Sanayi Odası Başkanı Sayın Suat Öztürk de, başından beri bu projeye her türlü desteği vermektedir. Lokomotif görevi üstlenen bu kurumlarımız haricindeki tüm diğer kuruluşlardan ve sivil toplum örgütlerinden bu projeyi desteklemelerini diliyoruz. Bu meşale Elazığ içindir. Gönül birliği ve işbirliği yaparak çok güzel projeler üretme zamanı çoktan gelmiştir. Geliniz bu çorbada sizin de bir kaşık tuzunuz olsun.

YAZIYI İNDİRMEK İÇİN TIKLAYINIZ

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir